Skip to main content

Szukaj

Światowy Dzień Świadomości Szczepionki przeciw HIV

Światowy Dzień Świadomości Szczepionki przeciw HIV
23 Marzec 2016

18 maja jest obchodzony Światowy Dzień Świadomości Szczepionki przeciw HIV (HIV Vaccine Awareness Day). Jak dotąd nie udało się wynaleźć skutecznej szczepionki przeciw temu wirusowi, ale dzień ten został ustanowiony, aby przypominać, jak naglący jest nadal problem HIV i AIDS i jak ważne jest zwiększanie świadomości ludzi w zakresie sposobów zarażenia i zapobiegania tej chorobie.

Na przestrzeni ostatnich 10 lat firma Janssen zbudowała silną pozycję jako wiarygodny partner w walce przeciwko HIV, wprowadzając do obrotu produkty stosowane w leczeniu tej choroby. ‒ HIV nadal pozostaje jednym z największych zagrożeń dla zdrowia na całym świecie. Współpracujemy z wieloma zainteresowanymi stronami w celu opracowania szczepionki, która zapobiega HIV, przy czym ostatecznym celem jest wyeliminowanie tej choroby – mówi dr Paul Stoffels, wiceprezes, dyrektor ds. naukowych Johnson&Johnson.

Firma od lat prowadzi rozległe przedsięwzięcia badawczo-rozwojowe na rzecz opracowywania leków, zwiększania odporności, upraszczania procesu leczenia oraz rozwoju i wczesnego przeprowadzania badań podstawowych celem stworzenia niezbędnych szczepionek. Firma, na podstawie różnych umów licencyjnych i partnerskich, gwarantuje także pacjentom stały, leżący w zasięgu ich możliwości finansowych dostęp do produktów leczniczych stosowanych w leczeniu zakażenia wirusem HIV w warunkach ograniczonych zasobów.