Skip to main content

HĽADAŤ

Pri rakovine prostaty je dôležitá prevencia

Pri rakovine prostaty je dôležitá prevencia

Po päťdesiatke by malo byť samozrejmosťou, že si každý rok muž zájde na vyšetrenie k urológovi. Ten, kto má medzi svojimi pokrvnými príbuznými niekoho s karcinómom prostaty, by sa mal nechať vyšetriť už od štyridsiatky. Preventívne vyšetrenie na urológii nie je nič drastické ani bolestivé. Ak máte v moči či ejakuláte krv, máte problémy s močením alebo vás trápia poruchy erekcie, navštívte urológa bez ohľadu na vek čo najskôr! Je pochopiteľné, že pre väčšinu mužov je predstava cudzieho muža, ktorý sa dotýka ich intímnych partií, veľmi nepríjemná a často predstavuje hlavní dôvod, prečo urológa nenavštevujú. Odkladanie návštevy ale môže mať horšie dôsledky než návšteva samotná

Celý rad ďalších ochorení, ktorých výskyt nie je tak častý, môžu ohroziť váš život. Medzi ne sa radia napríklad rôzne kardiovaskulárne ochorenia a mnoho ďah. Práve preto je potrebné chodiť na preventívne prehliadky, kde vás vyšetria od hlavy až k päte. Jedna návšteva lekára totiž môže zachrániť život.

Deväťnásobný majster České republiky v bedmintone Petr Koukal, si vo svojich dvadsiatich štyroch rokoch prešiel ťažkou životnou skúškou. Prekonal rakovinu semenníkov. Teraz sa snaží motivovať ostatných, aby nepodceňovali preventívne prehliadky, a so svojim nadačným fondom “STK pro chlapy“ upozorňuje na problematiku mužského zdravia.

 Viac na odkaze