Skip to main content

HLEDAT

Movember - změňte pohled na mužská onemocnění

Movember - změňte pohled na mužská onemocnění

Muži si v listopadu mohou nechat narůst knír a upozornit tak na tichého zabijáka, který jich každoročně celou řadu skolí. Kampaň Movember má také inspirovat muže, aby se lépe starali o svoje zdraví a nepodceňovali prevenci.

 

Akce Movember je každoroční charitativní akce, jejímž účelem je zvýšení povědomí o zákeřných a nebezpečných mužských onemocnění a problémech, jako jsou rakovina prostaty, rakovina varlat, či dokonce mužská sebevražednost. Muži si tak během listopadu nechají narůst knírek, aby vyjádřili podporu nemocným a zvýšili tak i povědomí o důležitosti preventivních prohlídek prostaty i dalších mužských orgánů. Cílem světového hnutí je především „změnit pohled na mužská onemocnění“ a získat dostatek finančních prostředků na léčbu a vývoj nových léků, které se na území České republiky posílají na konto nadace Muži proti rakovině.

Rakovina prostaty je strašákem mužů. Má na svědomí až patnáct set úmrtí ročně. Každý rok navíc postihne na sedm tisíc Čechů. Akce Movember chce přimět muže k preventivním prohlídkám.

Čas a správně zvolená léčba totiž mohou zachránit nejen život, ale také intimní život, sociální kontakt i sebevědomí. Každoročně v listopadu si tak muži nechávají dobrovolně narůst knír, aby upozornili na důležitost prevence rakoviny prostaty.

Nemoc přichází nepozorovaně a často bez povšimnutí. V klidu si potají bují i několik let. Příčiny vzniku jsou navíc stále neznámé, částečně zde hraje významnou roli zřejmě složení stravy, jistě to však není faktor jediný. Na rostoucí počet nových případů má vliv i lepší záchyt onemocnění díky novým přístupům a metodám.

 

Více zde