Skip to main content

HLEDAT

Od molekuly k léku

Od molekuly k léku

Lékařský výzkum prošel v posledním desetiletí obdivuhodnou revolucí. Od počátku 90. let 20. století vědci objevili a vyvinuli více než 300 nových způsobů léčby pro více než 150 onemocnění. Velmi mnoho nemocí, které bývaly smrtelné, je dnes možné zmírnit, zastavit nebo vyléčit.

Přesto je stále mnohem více nemocí než způsobů léčby. Kromě toho lidé žijí déle, a proto je pravděpodobnější, že je postihnou (chronické) onemocnění. Nemoc ovlivňuje nejen pacienta, ale i lidi v jeho okolí. Kromě individuálního utrpení je tu i otázka rostoucích nákladů na zdravotní péči.

Potřeba nových a ještě účinnějších léků je větší než kdykoliv v minulosti. No je tu i potřeba prevence onemocnění, diagnostických postupů na co nejvčasnější odhalení nemocí a biomarkerů na rozlišování mezi různými podtypy onemocnění. Ty nám totiž umožní vyvinout cílenou léčbu pro každého jednotlivého pacienta. Každý pacient je jedinečný a zaslouží si individuální přístup. Vezměte si například "inteligentní" lékové formy, které zvyšují komfort pacienta a dodržování léčby.

My však jdeme v našem úsilí ještě o krok dál. Zatím možná nemáte žádnou nemoc, ale my bychom chtěli být vaším průvodcem a průběžně sledovat váš zdravotní stav. Pozoruhodný vývoj v elektronice a digitální přístup ke globálním datům nám poskytují úžasné příležitosti. Rádi bychom vás vedli správným směrem, v nemoci i ve zdraví, a poskytovali vám rady odpovídající vašim potřebám.

Tato brožura vás provede zákulisím světa výzkumu a vývoje léků. Podíváme se na kompletní vývoj od molekuly po lék: na základní výzkum, predklinické a klinické zkoušky, na registraci, určení ceny a úhrady, výrobu, prodej a marketing i následné pozorování. Je to cesta, která trvá roky a je spojena se stále rostoucími investičními náklady vyplývajícími z používání nejnovějších inovačních technik. Zároveň musíme splňovat stále přísnější kritéria, například v oblasti registrace, a tlak na ceny je neúprosný. Hledíme vstříc budoucnosti, kde pacienti a jejich rodiny zažijí nový pocit naděje. Naděje na léčbu, která je personalizovaná a jejímž konečným cílem je úplné vyléčení…

CELÝ DOKUMENT KE STAŽENÍ