Skip to main content

Search

קיימות

קיימות
הגנת הסביבה

אנו עוסקים בשיפור הבריאות והרווחה של המטופלים באשר הם. לשם כך, אנו חייבים להגן על הסביבה שבה אנו עובדים וחיים. כדור ארץ בריא וקהילה בריאה חד הם.

אנו מעמידים סטנדרטים גבוהים עבור חברות התפעול שלנו בתחום האחריות הסביבתית – מתוך שאיפה לביצועים שאינם רק עומדים בתקנות, אלא גם מצמצמים את הפגיעה שלנו בסביבה. באחריותנו לטפל בכדור הארץ שלנו ולשמר את יופיו, את משאביו ואת חוזקו למען הדור הזה והדורות הבאים.

דוגמה פשוטה למחויבות סביבתית

למתקן המחקר שלנו בבירסה (בלגיה) יש מרכז עצמאי לטיהור מים. עובדה זו ממחישה את האופן בו מסירותנו להגנת הסביבה ואחריותנו לסביבה מוטמעים בתהליכי הפיתוח והייצור של התרופות שלנו. כצעד נוסף בהגנה על הסביבה, הנהלת יאנסן באירופה השקיעה 13 מיליון אירו בהגנה על הסביבה. כך אנו מגשרים על הפער בין אתגרים לבין פתרונותיהם.

איזון מטרות

האתגר שלנו הוא להגיע לאיזון בריא בין מודעות לסביבה, הצלחה כלכלית ואחריות חברתית. בנוסף, אנו עובדים במרץ על מנת למזער את הפגיעה של פעילותנו בסביבה באמצעות אחריות למשאבי טבע, כגון מים, על ידי שיפור היעילות בצריכת אנרגיה וחומרי גלם, כמו גם על ידיסילוק פסולת בצורה נכונה.

מדי שנה אנו מארגנים את "שבוע האנרגיה" ביאנסן. העובדים שלנו ברחבי העולם אינם מתייחסים בקלות ראש ליכולתנו לפגוע בסביבה. כאזרחי העולם, אנו מודעים לצעדים שניתן לנקוט על מנת לחסוך באנרגיה בבית ובעבודה כאחד.

הערכה לעובדים שלנו

כאשר אדם מרגיש במיטבו הוא פועל במיטבו. אבל כאשר משהו מטריד אותו או כואב לו, קשה לו להניח זאת בצד ולהתמקד בעבודה.

אנו ביאנסן מספקים לעובדינו סביבת עבודה בטוחה, גמישה ומאפשרת הסתגלות מהירה, סביבה שבה הכלה וקבלת האחר הן נר לרגלנו. כך יכולים עובדינו לחיות חיים בריאים ובטוחים יותר – בבית, בעבודה ובדרכים. סביבת עבודה בטוחה ובריאה מועילה לעובדינו ותומכת בעסקינו.

שיפור החיים

יאנסן מעסיקה בכל קבוצת EMEA מעל 6,000 עובדים. העובדים ביאנסן הם ההוכחה לכך שאנו מעריכים מצוינות ארגונית, מחויבות לתרבות ביצועים ברמה גבוהה והתמקדות חסרת פשרות בלקוח. מדי יום העובדים שלנו ממציאים, יוצרים, מפתחים ומשפרים את המוצרים שלנו.ההתלהבות שלהם מהעבודה בחברת יאנסן מדבקת ולקוחותינו ושותפינו נדבקים ממנה.

קידום בריאותם ורווחתם של כל עובדינו נותר בעדיפות הראשונה שלנו. אנו שואפים לעשות את הדבר הנכון עבורם.

אתיקה במחקר ופיתוח

אנו מצייתים לתקני האתיקה המחמירים ביותר במעבדות ובמחקרים הקליניים שלנו עם מטופלים. אנו בודקים שוב ושוב את מדיניות המחקר שלנו על מנת להבטיח איזון יעיל בין שאיפתנו לחדשנות לבין מעשים אתיים שקולים.

במעבדה

אנו מחויבים לנהל את הפעילות העסקית החדשנית שלנו בצורה אחראית בתיאום עם נורמות אתיות וחברתיות גבוהות בכל ההיבטים הקשורים לפעילויות המחקר המדעי שלנו. אנו מצייתים בנאמנות למדיניות המחקר הכפופה לתקנים בינלאומיים מקובלים, אשר נותנים מענה לבעיות ספציפיות הקשורות לרווחתם של בעלי חיים, מחקר בתאי גזע ואורגניזמים מהונדסים גנטית. מחקר מדעי מתקדם חיוני להצלחת תהליך הגילוי והפיתוח של תרופות חדשות ומשופרות.

תרופות פוטנציאליות עוברות פיתוח כימי, טרום-קליני ופרמצבטי. חלק מהבדיקות הטרום-קליניות מבוצעות במבחנות וחלקן האחר חייב להתבצע בבעלי חיים. התקנות באירופה, בארה"ב ובארצות אחרות מבטיחות כי הניסויים בבעלי חיים מתבצעים רק כאשר הדבר הכרחי, תוך שימוש בטכניקות זהירות ואנושיות. אנו מנסים לצמצם את מספר הניסויים הנחוצים בבעלי חיים, לדוגמה על ידי אימוץ טכניקות חדשות למדידת מינוני התרופות בגוף האדם – כאשר מדובר במינונים נמוכים מכדי שיגרמו נזק כלשהו.

מחקרים קליניים

יאנסן יוזמת ותומכת בניסויים קליניים במעל 40 מדינות, דבר המאפשר מגוון רחב מאוד של אוכלוסיות המשתתפות בניסויים. אנו מתייחסים ברצינות לאחריות שלנו כלפי האנשים המשתתפים במחקרים שלנו ואנו ממלאים בקפדנות אחר עקרונות התנאים הקליניים הנאותים (GCP, Good Clinical Practice). הקוד האתי שלנו להתנהגות במו"פ מיועד לספק אמות מידה ספציפיות של התנהגות והתנהלות עבור רופאים, מדעני המחקרים הקליניים ואחרים, האחראים להיבטים הרפואיים של המו"פ.

יצירתה של תרופה חדשה

הניסויים הקליניים הם הכלים שבאמצעותם אנו חוקרים את השפעתה של תרופה פוטנציאלית חדשה על בני אדם. אנו חוקרים את הבטיחות והיעילות של התרופה המועמדת ואת התנהגותה בתוך הגוף (ספיגה, פיזור, הפרשה). התרופה החדשה חייבת לעבור שלושה שלבים קליניים עד שניתן יהיה להשיק אותה: מתנדבים בריאים (שלב 1) ומטופלים (שלב 2 ו-3).

הניסויים הקליניים שלנו מתנהלים בסביבה מבוקרת בקפידה וחייבים להתבצע לפני שהרשויות מאשרות את הטיפול. הבדיקות אינן מסתיימות כאשר התרופה יוצאת לשוק. מחקרים (שלב 4) נערכים על מנת לבדוק את השפעות המוצר לטווח ארוך. בטיחות התרופה, תופעות לוואי נדירות ומחלות אחרות שבהן היא עשויה לטפל נבדקות באופן שוטף בחולים ברחבי העולם.

בארצות מתפתחות

מאמצינו מכוונים גם לגילוי דרכים להביא את שיטות האבחון והטיפול שאנו מפתחים למקומות בהם נחיצותם גבוהה. הקדשנו משאבים רבים לגילוי ופיתוח טיפולים חדשים ומשופרים נגדמחלות זיהומיות שהשפעתן על תושבי ארצות מתפתחות רבה.

בטיחות המטופל ואיכות המוצר

בטיחות המטופלים המשתמשים בתרופות שלנו היא בעדיפות עליונה. כל שלב בתכנון המוצר, ייצורו ושיווקו מבוצע תוך ציות קפדני למדיניות האיכות והבטיחות. מחויבותנו כלפי בטיחות המטופל נמשכת גם לאחר שהתרופה נכנסה לשוק. אנו ממשיכים במחקר על מנת ללמוד על השפעות ארוכות-טווח של התרופה, על תופעות לוואי נדירות ועל מחלות אחרות בהן היא עשויה לטפל.

תרופות באיכות מעולה

אנו עובדים ללא הרף למזעור הסיכונים ולמיקסום התועלת של כל אחד ממוצרינו. אנשי בקרת האיכות שלנו מקדישים את כל מרצם כדי להבטיח שהתרופות שלנו בטוחות ויעילות ועומדות באופן מלא בכל הדרישות הרגולטוריות.

בטיחות המרכיבים והמוצר

בטיחות ואיכות המוצר נבדקות באופן שוטף לאורך כל מחזור חיי התרופה; החל מפיתוח הפורמולציה עד לייצור, אנליזה של התרופה, האריזה וההפצה. החומרים והמרכיבים נבדקים על מנת להבטיח ניקיון, בטיחות ויעילות. לדוגמה, באמצעות שיטות הבדיקה החדישות ניתן לגלות בצורה טובה הרבה יותר אי-נקיונות או תוצרי פירוק. אם יש צורך, אנו יכולים לשנות את תהליך הייצור ואף את הפורמולציה של התרופה, כדי לקבל מוצר נקי יותר. המעבדות האנליטיות שלנו בודקות באופן מדוקדק את איכותם ואת יציבותם של המוצרים המוגמרים בטרם הפצתם ללקוחותינו.

איכות כחלק בלתי נפרד מהמוצר

שיתוף הפעולה ההדוק בין יאנסן לבין יצרנים חיצוניים משפר את איכות תהליך הפיתוח והייצור.נהלי ג'ונסון את ג'ונסון לייצור חיצוני אחראי מסייעים לנו בבחירת השותפים, ועוזרים לשותפי הייצור שלנו להבין את ציפיותינו.

בטיחות המוצרים בשוק

אנו מחויבים לשימוש בטיחותי במוצרינו ומיישמים זאת על ידי הפצת מידע ופעילות חינוך של אנשי מקצועות הרפואה. כמו כן, הפרטים בעלון לצרכן עוזרים למטופלים להבין כיצד להשתמש בתרופה שלנו בצורה מושכלת.