Skip to main content

Search

אימונולוגיה

אימונולוגיה

ליאנסן היסטוריה מוכחת של פיתוח תרופות ביולוגיות למחלות אימיוניות. אך אנו לא קופאים על השמרים וממשיכים כל העת בפיתוח מוצרים ביוטכנולוגיים חדשים ומרגשים, תוך התרחבות לתחום התרופות המבוססות על מולקולות קטנות במתן דרך הפה, והעמקת ההתמקדות שלנו במחלות אוטואימוניות, מחלות זיהומיות ומחלות ריאתיות

אימונולוגיה היא אחד התחומים המרתקים ביותר ברפואה ובבריאות האדם. חקר מערכת החיסון המסוגלת להגן על הגוף מפני פתוגנים ומזיקים חיצוניים מחד, ומהצד השני לתקוף את הגוף ולגרום בין היתר למחלות אוטואימוניות.

ליאנסן היסטוריה מוכחת של פיתוח תרופות ביולוגיות למחלות אימיוניות. במקביל למאמצינו השוטפים בגילוי סמנים ביולוגיים, בעריכת מחקרים קליניים ובהבאת חדשנות מבחוץ, יאנסן ערוכה ומוכנה להמשיך להוביל את התחום המרתק הזה כחברה המפתחת תרופות מהפכניות עבור מטופלים וספקי שירותי בריאות ברחבי העולם.

תחומי הטיפול שלנו 

פסוריאזיס

פסוריאזיס היא מחלת עור נפוצה, שמשפיעה על מחזור החיים של תאי העור. אחד מתסמיני המחלה הוא הצטברות של תאים במהירות על פני שטח העור והיווצרות  קשקשים עבים וכסופים ורבדים מגרדים, יבשים ואדומים של עור, שלעתים אף גורמים כאב. כמומחים מובילים במחלות כרוניות דלקתיות ובטיפול בהן, אנו מתמקדים בטיפולים שישפרו את סטנדרט הטיפול בהווה ובעתיד.

יאנסן מילאה ועודנה ממלאת תפקיד חשוב ומוביל בקידום טיפולים טרנספורמטיביים והבנה של המדע הבסיסי של פסוריאזיס בשנים האחרונות. התרופות הביולוגיות מייצגות את הדור החדש של התרופות בכלל, ושל הטיפולים בפסוריאזיס בפרט. בניגוד לשלל התרופות האחרות, הפועלות כדי להקל על הסימפטומים, הרי שהתרופות הביולוגיות מתערבות בפתולוגיה של מנגנון המחלה עצמו. בדומה ל"טיל מונחה", תרופות אלו פועלות באופן מדויק כנגד מרכיבים מסוימים הגורמים ליצירת פסוריאזיס. לשימוש בתרופות הביולוגיות, בניגוד לתרופות המדכאות את כל תאי מערכת החיסון, יש שני יתרונות מרכזיים: תגובה סלקטיבית יותר ותופעות לוואי פחותות.

דלקת מפרקים שגרונית RA

כבר יותר מעשור, יאנסן מספקת לחולים ולרופאים טיפולים חשובים לטיפול בדלקת מפרקים שגרונית (RA) ומחלות ראומטיות אחרות, החל מהתפתחות מעכבי גורם נמק של גידולים, דרך טיפול ראשוני באינטרלוקין. אנו ממשיכים להתמקד בפיתוח והשלמת ההיצע שלנו הכולל: תרופות ביולוגיות, טיפולים חדשים הניתנים בבליעה דרך הפה כדי לספק אפשרויות חדשות למטופלים. את זה אנו עושים באמצעות שילוב של מחקר ופיתוח פנימיים, שיתופי פעולה חיצוניים.

חקר המחלה הזאת מתפתח במהירות, ויאנסן שומרת על תפקידה החשוב בתחום זה כחדשנית ופורצת דרך מדעית בחקר מנגנוני פעולה חדשים. הניסויים הקליניים הרבים שלנו, כמו גם מאמצי מחקר הגילוי הממוקדים שלנו, פותחים דלתות חדשות ויוצרים תובנה לגבי אסטרטגיות טיפול  ומניעה. הכוונה היא לספק אפשרויות טיפוליות חדשות שישנו את פרדיגמת הטיפול עבור חולים החיים עם RA.

קרוהן וקוליטיס כיבית

קרוהן וקוליטיס שתיהן מחלות מעי דלקתיות, הן תחום מיקוד מרכזי עבור יאנסן שהכניסה לשוק את הטיפול המעכב הראשון של גורם נמק הגידול (TNF) כבר בשנת 1998 ובכך שינתה את תפיסת הטיפול בהן.

מחקרים מדעיים בשנים האחרונות סיפקו לנו הבנה מעמיקה ומוגברת של הפתופיזיולוגיה של קרוהן, ובפרט התעמקנו בהבנת מערכת החיסון הרירית והקשר שלה למיקרוביום. יחסי הגומלין בין המעי והסביבה שלו הוא מוקד המחקר של יאנסן, כאשר אנו מחפשים הזדמנויות למנוע, לטפל ובסופו של דבר לרפא קרוהן ועושים זאת באמצעות טיפולים ביולוגיים.

היכולות והמומחיות הקלינית והמחקרית הייחודית שלנו, בשילוב עם רקורד של מצוינות תפעולית והצלחה, טיפחו אסטרטגיה ותוכניות פעולה גם לעתיד.

10 עובדות חשובות על אימונולוגיה ויאנסן

  • 1 מכל 10 אנשים באירופה חיים עם מחלה אימונולוגית.

  • מחלות אימוניות משפיעות על כ-70-56 מיליון אנשים באירופה ומספר זה נמצא בעלייה מתמדת.

  • לחיים עם מחלה אימונית השפעה דומה על איכות החיים כשל סרטן, מחלות לב ויתר לחץ  דם. שגרת החיים לצד מחלה כרונית עלולה להיות מתישה ואף קטלנית. הכאב, העייפות וחוסר היכולת לבצע משימות יומיומיות הם התסמינים הבולטים ביותר.

  • אנשים רבים המתמודדים עם מחלות  שכאלה סובלים כתוצאה מכך גם ממצבים קשים נוספים כמו דיכאון.

  • פריצות הדרך החלוציות של יאנסן משנות חיים. מצאנו דרכים חדשות ויעילות יותר לשנות את מהלך המחלות הללו ולהרגיע את הקרב הפנימי המתנהל בתוך גופם של החולים.

  • מאז הופעתו של טיפול ביולוגי ממוקד לפני למעלה מ-30 שנה, פיתחנו את הנוגדן החד שבטי המורשה הראשון הפועל ישירות על מערכת החיסון, ומספק לחולים רמת יעילות חסרת תקדים והקלה בתסמינים.

  • פריצות הדרך שלנו שינו את חייהם של מיליוני אנשים ברחבי העולם החיים עם כמה מהמחלות הנפוצות ביותר בתחום זה.

  • המשכנו לקדם את הידע שלנו על התהליך הדלקתי. היינו הראשונים שוב לפתח טיפולים שיירטו מסלולים חדשים, שיכולים לשפר משמעותית את חיי החולים.

  • המחויבות שלנו למחלות אלה חורגת מהתרופות שלנו. אנו תומכים במטופלים באמצעות שיתופי פעולה עם ארגוני תמיכה בחולים. אנו משקיעים רבות בחינוך רפואי מתמשך של רופאים ונותני טיפול, ומאחדים תחומים טיפוליים שונים כדי לחלוק מומחיות ושיטות עבודה מומלצות.

  • אנו גם מפגישים את המוחות המבריקים ביותר, כולל רופאים, אחיות, חולים וקבוצות חולים, מדענים וקובעי מדיניות כדי להפוך תגליות מדעיות לפריצות דרך טיפוליות, וכדי להבטיח שאנשים יוכלו להפיק תועלת מהטיפולים הטובים ביותר כאשר הם זקוקים להם.

 

המידע מוגש כשירות לציבור מטעם חברת ג'יי-סי הלת'קר בע"מ (יאנסן ישראל) ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי. המידע נכון  לנובמבר 2022. יש לעיין בעלון לצרכן לפני שימוש.
EM-11448