Skip to main content

Szukaj

Kampania edukacyjna "Oddaj cukier"

Nie oddawaj niezależności - Oddaj Cukier!
  • Kampania Oddaj Cukier

W Polsce aż 2,7 mln ludzi choruje na cukrzycę typu 2. Ponad 750 tysięcy osób z cukrzycą nie jest jeszcze zdiagnozowanych i nie podjęło leczenia. Pomimo ogromnej skali problemu nie posiadamy wystarczającej wiedzy na temat tej choroby i nie jesteśmy świadomi tego, jak groźne powikłania wynikają z nieleczonej lub niewłaściwie kontrolowanej cukrzycy. Cukrzyca i jej powikłania stanowią jedną z pięciu najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce. Rocznie w naszym kraju z powodu jej powikłań dializowanych jest ponad 3,5 tys. chorych i przeprowadzanych jest aż 14 tys. amputacji stóp. Te przerażające statystyki uświadamiają jak ważne jest wcześnie podjęte leczenie oraz świadomość na temat samej choroby i jej powikłań.

Dlatego firma Janssen Cilag Polska zainicjowała pod patronatem merytorycznym Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego ogólnopolską kampanię edukacyjną „Oddaj cukier”. Kampania ma na celu edukację i budowanie świadomości wśród osób z cukrzycą i ich bliskich na temat sposobów uniknięcia powikłań, utrzymania niezależności pomimo choroby oraz nowoczesnych opcji terapeutycznych w cukrzycy typu 2. Chcemy z jednej strony skłonić osoby z cukrzycą do niebagatelizowania choroby, zaangażowania się w leczenie i wizyty u lekarza, z drugiej strony pokazać, że dzisiaj chorzy mają do dyspozycji innowacyjne terapie o nowatorskim mechanizmie działania polegającym na usuwaniu z organizmu nadmiaru cukru z moczem.

Ta Kampania jest o wiedzy, która powinna dotrzeć do pacjentów z cukrzycą typu 2 i do ich bliskich. Bowiem, jak to ujął przed prawie stu laty dr Elliott P. Joslin z Bostonu, założyciel Joslin Diabetes Center  – najważniejszego ośrodka diabetologicznego na świecie: „Pacjent z cukrzycą, który wie najwięcej – żyje najdłużej.”  – mówi dr hab. Maciej Małecki Prezes PTD.

Ambasadorami Kampanii są znani i popularni aktorzy – Katarzyna Glinka, Katarzyna Skrzynecka i Cezary Żak.

Więcej informacji na stronie internetowej kampanii www.oddajcukier.pl