Skip to main content

Szukaj

Przyśpieszamy prace nad potencjalną szczepionką przeciw COVID-19

Przyśpieszamy prace nad potencjalną szczepionką przeciw COVID-19
Johnson & Johnson ogłosił przyśpieszenie prac nad kandydatem na szczepionkę przeciw COVID-19. 
Badania kliniczne I/IIa fazy rozpoczną się w drugiej połowie lipca.
Zwiększamy także zdolności produkcyjne i nawiązujemy partnerstwa, aby sprostać zobowiązaniom i globalnemu wyzwaniu, jakim jest walka z pandemią wywołaną przez wirusa SARS-CoV-2.

Znacząco przyśpieszamy pracę nad potencjalną szczepionką przeciw COVID-19. Rozpoczęcie I/IIa fazy pierwszych badań klinicznych z udziałem ludzi eksperymentalnej, rekombinowanej szczepionki przeciw SARS-CoV-2 (Ad26.COV2-S), które początkowo zaplanowane były na wrzesień, mają rozpocząć się już w drugiej połowie lipca. 


W zaplanowanych na drugą połowę lipca randomizowanych, podwójnie zaślepionych, kontrolowanych placebo badaniach I/IIa fazy oceniane będzie bezpieczeństwo, reaktogenność (odpowiedź na szczepienie) i immunogenność (odpowiedź immunologiczna) szczepionki Ad26.COV2-S. Badania będą prowadzone w Stanach Zjednoczonych i Belgii, a ich uczestnikami będą zdrowe osoby dorosłe w wieku od 18 do 55 lat, a także 65 lat i starsze. Badanie będzie przeprowadzone u 1045 osób. 


W oczekiwaniu na wyniki badań I fazy  i zatwierdzenie ich przez organy regulacyjne, prowadzimy także rozmowy z Narodowym Instytutem Alergii i Chorób Zakaźnych w USA w celu rozpoczęcia III fazy badań klinicznych rekombinowanej szczepionki przeciw SARS-CoV-2 (Ad26.COV2-S).


Nasza firma zobowiązała się dostarczyć ponad miliard dawek szczepionki na całym świecie w roku 2021, jeśli szczepionka będzie bezpieczna i skuteczna. Dlatego równolegle z postępem prac nad rozwojem klinicznym szczepionki, zwiększamy swoje zdolności produkcyjne i prowadzimy aktywne rozmowy z globalnymi partnerami w celu zapewnienia dostępu do szczepionki na całym świecie.