Skip to main content

Szukaj

Choroby układu nerwowego

Choroby układu nerwowego

Zaburzenia psychiczne i schorzenia układu nerwowego – od schizofrenii przez zaburzenia nastroju po choroby neurodegeneracyjne i przewlekłe stany bólowe – w znacznym stopniu zaburzają codzienne funkcjonowanie dotkniętych nimi osób i ich rodzin. Dlatego tak ważne jest zapewnienie chorym kompleksowej terapii, która umożliwi im powrót do zdrowia i czerpanie pełnej radości z życia rodzinnego i zawodowego.

Firma Janssen od ponad pół wieku specjalizuje się w walce z zaburzeniami psychicznymi. Jej założyciel dr Paul Janssen, jeden z największych innowatorów w obszarze zdrowia, miał ogromny wkład w opracowanie przełomowych leków przeciwpsychotycznych, które zapewniły pacjentom komfort leczenia we własnym domu i tym samym wyeliminowały poważne skutki uboczne wcześniejszych terapii.

Kontynuując dzieło dr Janssena, nieustannie rozwijamy projekty badawczo-rozwojowe, by opracowywać coraz skuteczniejsze terapie, które całkowicie zniwelują lub znacząco osłabią objawy chorób, takich jak schizofrenia, choroba Alzheimera czy przewlekłe stany bólowe. Współpracujemy z czołowymi partnerami z branży farmaceutycznej, by jak najpełniej wspierać pacjentów i ich bliskich w trudach życia z chorobą.

Dzięki znakomitemu zapleczu badawczo-rozwojowemu w obszarze neurologii Janssen w ostatnich latach mógł skoncentrować swoje siły na walce z chorobą Alzheimera i depresją. Zintensyfikowane badania i współpraca z czołowymi partnerami branży farmaceutycznej dają pacjentom nowe perspektywy poprawy jakości ich życia. 

Firma stara się skupić uwagę świata na wyzwaniach zdrowia psychicznego, a także podejmuje liczne inicjatywy, aby zrewolucjonizować sposób myślenia o chorobach psychicznych i podejście do ich leczenia.

Zapraszamy do lektury raportów poświęconych zdrowiu psychicznemu: „Schizofrenia. Perspektywa społeczna. Sytuacja w Polsce prezentującego pełny obraz leczenia schizofrenii w ujęciu ekonomicznym i społecznym oraz „Schizofrenia. Rola opiekunów w kreowaniu współpracy” przedstawiającego sytuację opiekunów pacjentów ze schizofrenią. To właśnie na ich barkach spoczywa ciężar wieloletniej opieki nad chorym. Opracowanie jest kontynuacją wydawnictwa prezentującego pełny obraz leczenia schizofrenii. 

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia portalu JANSSEN4PATIENTS.PL - kompendium wiedzy dla osób ze schizofrenią ich bliskich.