Skip to main content

HĽADAŤ

Modernizácia vedy v prospech pacientov

Modernizácia vedy v prospech pacientov

Aktívne vyvíjame liečbu pre našich pacientov v piatich dôležitých terapeutických oblastiach zdravotnej starostlivosti: imunológia (psoriáza), infekčné ochorenia a vakcíny (HIV/AIDS, hepatitída typu C), neuropsychiatrické ochorenia (schizofrénia, demencia), onkológia a hematológia (mnohopočetný myelóm, karcinóm prostaty), kardiovaskulárne a metabolické ochorenia (diabetes typu II). Vďaka rozsiahlemu lekárskemu výskumu môžu naše riešenia zmierňovať, potláčať alebo vyliečiť niektoré z najzávažnejších stavov a ochorení.

Ľudské telo je zraniteľné

Potreba nových a ešte účinnejších liekov je dnes väčšia ako kedykoľvek predtým. Potrebné sú však aj preventívne liečebné postupy, diagnostika na ich odhalenie v čo najskoršom štádiu a biomarkery na rozlišovanie rôznych podtypov ochorenia.

Inteligentné uvoľňovanie účinnej látky

Ak zabudnete užiť svoje lieky, môže to ovplyvniť ich účinok. Nedávne pokroky v spôsobe uvoľňovania účinnej látky z liekov pomáhajú riešiť tento problém. Lieky, ktoré pomaly uvoľňujú svoje liečivá počas 24 alebo dokonca 72 hodín, môžu zmeniť životy pacientov, pretože tí si nemusia pamätať, že majú denne užiť viacero tabliet, aby predišli návratu ich príznakov.

Personalizovaná liečba

Aký liek vám najlepšie zaberá? V budúcnosti by sme mohli používať biomarkery z vašej krvi na zachytenie ochorenia v najskoršom možnom štádiu. Naše poznatky o ochoreniach (presné príčiny a konkrétne podtypy) a génoch narastajú každým dňom. Na základe diagnózy konkrétneho ochorenia a vášho jedinečného genetického profilu by sme mohli byť schopní „ušiť“ vám najúčinnejšiu liečbu na mieru.

Každý pacient je jedinečný a zaslúži si personalizovaný prístup. Zoberte si, napríklad, „inteligentné“ formy podávania liekov, ktoré zvyšujú pohodlie pacientov a zlepšujú dodržiavanie liečby, napríklad lieky s predĺženým účinkom.

Zistite viac o inovatívnych liečbach, ktoré vyvíjajú naši vedci.