Skip to main content

Search

Onkoloji & Hematoloji

Onkoloji & Hematoloji

Kanser her yıl 7 milyon kişiyi aramızdan alıyor ve bu rakam giderek yükselmeye devam ediyor. Amacımız, hastaların ömrünü uzatan ve yaşam kalitesini artıran sıra dışı tanı ve tedavi çözümleriyle kanseri önlenebilir, kronik ya da tedavi edilebilir bir hastalığa dönüştürmektir. Kanserin yıkıcı etkisiyle savaşan her bir hasta için hedefe odaklı tedaviler bulmaya kararlıyız.

Vücudumuzdaki “sistem hatası”

Kansere yakalandıysanız, programları hatalı kopyalama yaptığı veya bozulduğu için bir hücreniz kendini hiç durmadan kopyalamaya başladı demektir. İnsan vücudundaki hücreler her gün çoğalır ve DNA’larını milyarca kez kopyalarlar, ancak şaşırtıcı şekilde o kadar az hata yaparlar ki, 27 insandan sadece 1’i 50 yaşından önce kansere yakalanır!
DNA yapısının çözümlenmesinden okunmasına, genetik kodumuzdaki kansere neden olan hataların anlaşılmasına kadar, bilimdeki ilerlemeler insan vücudu konusundaki bilgilerimizi sürekli artırıyor.

Doğanın da yardımıyla

Bugün kullanılan pek çok ilaç aslında doğal kaynaklardan elde edilmiştir. Bilim insanları bugün bile yararlı etkileri olan molekülleri ayırıp arıtarak doğal kaynaklardan ilaç geliştirmeye devam ediyor. Deniz üzümünden geliştirilen ve kanser tedavisinde kullanılan ilacın keşfini hatırlayın.

Yeni bir ilaç yaratmak

Onkoloji tedavi alanlarımızdan biri de, kemik iliğinde başlayıp kendini aşırı miktardaki anormal plazma hücreleri ile gösteren, tedavisi bulunmayan bir kan kanseri türü olan Multipl Myelom üzerine odaklanıyor.

Multipl Myelom: Kısa bilgiler
  • Multipl Myelom çoğunlukla yaşlı nüfusta görülüyor (65 yaş üstü)
  • Belirtiler arasında kemik ağrısı, anemi, yorgunluk ve enfeksiyonlara yakalanma sıklığında artış bulunuyor
  • Multipl Myelom artık yeni ilaçlarla yönetilebilir bir hastalık.
Prostatlı Hayat
  • Prostat kanseri ile mücadele ve kaliteli yaşam mümkün!
  • Erken tanı için 40 yaş ve üzerinde PSA kontrolü önerilir!
  • Sigaradan uzak durarak tüm kanserlerden olduğu gibi prostat kanserinden de korunabilirsiniz!
  • İdeal kilonuzu koruyarak ve sağlıklı beslenerek prostat kanserinden korunabilirsiniz!
  • Vücuttaki fazla yağlanma ve buna bağlı oluşan insülin direnci prostat kanserini tetikler!