Skip to main content

Search

Támogatások civil szervezeteknek

Támogatások civil szervezeteknek

A Janssen elkötelezett az irányba, hogy szolgáltatásokat nyújtson az egészségügyben dolgozó szakemberek, a betegek és családjaik részére. Egyszerűbben fogalmazva: számunkra a legfontosabb a készítményeinket munkájukban alkalmazó szakemberek, valamint a gyógyszereinket a gyógyulásukhoz használó betegek igényeinek lehető legmagasabb szinten történő kielégítése. Ehhez elengedhetetlen számunkra, hogy a gyógyszereinkkel gyógyuló betegek szükségleteinek minden aspektusát megértsük.

Ezért keressük a kapcsolatot, és működünk együtt a betegszervezetekkel, amelyek fontos szerepet játszanak a betegek tájékoztatásában, támogatásában és segítésében. Vállalati szereplőként ebből folyamatosan tanulunk, ez segítségünkre van új kezelések fejlesztési irányainak meghatározásához, és számos hasznos információhoz jutunk.

Ezek a kapcsolatok és együttműködések kölcsönös megbecsülésen, egymás függetlenségének tiszteletben tartásán, és az átláthatóság elvein alapulnak.

Az együttműködés kereteit a Gyógyszeripar és a betegszervezetek közötti kapcsolatokra vonatkozó viselkedési kódex fogalmazza meg, amelyet a Gyógyszeripari Egyesülések Európai Szövetsége (EFPIA) dolgozott ki a páneurópai betegszervezetekkel együttműködésben. Vállalatunk ragaszkodik ezeknek az elveknek a betartásához.

Ennek legfontosabb elemei az alábbiak:

  • Biztosítani kell a betegszervezetek függetlenségét.
  • A betegszervezetek és a gyógyszeripar közötti partnerkapcsolatok kölcsönös tiszteleten alapuljanak úgy, hogy döntéshozatalkor az együttműködő felek álláspontja egyenlő súllyal essen latba.
  • A gyógyszeripar nem igényelheti – és a betegszervezetek sem vállalhatják – egy adott gyógyszer reklámozását.
  • A partnerkapcsolatok célkitűzéseinek és működési területeinek átláthatónak kell lennie. A gyógyszeripar által nyújtott pénzügyi és nem pénzügyi támogatásokról egyértelmű információt kell biztosítani a nyilvánosság számára.
  • A gyógyszeripar üdvözli a betegszervezetek több forrásból történő finanszírozását.

Az együttműködési szabályok betartására a Janssen az alábbi intézkedéseket hozta:

  • Multidiszciplináris Pályázati Értékelő Bizottság létrehozása a civil szervezetek részéről érkező támogatási kérelmek illetve együttműködés iránti igények értékelésére, az erre vonatkozó döntések meghozatalára.
  • A betegszervezeteknek nyújtott támogatások mértékének közzététele, melynek célja az átláthatóság biztosítása.

Milyen jellegű együttműködést folytatunk a betegszervezetekkel? A Janssen a betegeket tömörítő szervezetekkel az alábbiakban felsorolt módon folytathat együttműködést:

  • oktatási programok és konferenciák támogatása;
  • rendezvények szponzorálása;
  • olyan programok és szolgáltatások támogatása, amelyeket a betegek és gondozóik számára hoztak létre;
  • olyan aktivitások támogatása, amelyek bővítik a betegek és a társadalom betegségekre vonatkozó ismereteit, valamint segítenek a betegeknek és gondozóiknak szót emelni a jobb kezelésekért, szolgáltatásokért és ellátásért.

A vállalat által nem támogatható igények:

  • magánszemélyeknek nyújtandó ösztöndíjak;
  • magánszemélyeknek nyújtandó közvetlen pénzadományok;
  • kölcsönök

Adományozási eljárás folyamata:

Valamennyi kérelmet a multidiszciplináris Alapítványi Bizottság vizsgálja felül. A kérelmeknek tartalmazniuk kell a szervezet küldetéséről szóló nyilatkozatot, adózási státust, a projekt/esemény leírását, a pénzfelhasználás módjának leírását, a projekt költségvetését és a szervezet éves működési költségvetését.

 

Gyakran ismételt kérdések

1. Miért szükséges a támogatások adatainak közzététele?

A Janssen büszkén vállalja, hogy különböző betegszervezeteket támogat. Úgy véljük, hogy a támogatások átláthatóvá tétele mindenkit megnyugtathat afelől, hogy minden a betegek érdekeinek szem előtt tartásával történik. Kérésre a betegszervezetekkel kötött szerződésekbe is be lehet tekinteni.

2. A támogatások mértékét hogyan határozzák meg?

A támogatások mértékét a felülvizsgálati eljárás során határozzuk meg. Általános szabály, hogy a betegszervezetekkel való együttműködés során meg kell tartani a betegcsoportok és a Janssen függetlenségét. A finanszírozás összegének a projekt/rendezvény költségvetéséhez, a valós piaci értékekhez, a szervezet földrajzi kiterjedéséhez és a várható eredményekhez kell igazodnia. Ez a megpályázott összeggel egyenlő vagy annál kevesebb lehet.

3. Milyen jelentési kötelezettség áll fenn a Janssen és más vállalkozások által közösen támogatott programok esetében?

Minden egyes vállalkozás maga felelős az egyes betegszervezeteknek nyújtott támogatások jelentéséért.

4. Egy naptári év során a kérelmek és jóváhagyások mennyisége időszakonként állandónak mondható?

A Janssen az év egyes időszakaiban eltérő mennyiségű támogatási kérelmet kap. A kérelmek mennyiségét, beérkezésének időpontját és jellegét nem a Janssen, hanem a kérelmező szervezetek határozzák meg. Emellett a Janssen aktuális finanszírozási lehetőségei is alakítják a támogatásra fordítható alapot.

5. Milyen a támogatások jelentési időszaka?

A támogatásokat éves szinten jelentjük. Az információkat közzétesszük a vállalat honlapján, amint a vállalat és a betegszervezet szerződést kötött, illetve közvetlenül a támogatás folyósítása után. A több évre szóló szerződéseket minden egyes évben jelentjük. Az információkat két évre visszamenően lehet tőlünk lekérni.