Skip to main content

Search

Çevreye Sorumluluğumuz

Çevreye Sorumluluğumuz

İşimiz dünyanın her yerindeki hastaların sağlık ve esenliklerini geliştirmek. Bu hedefe ulaşmak için, yaşadığımız ve çalıştığımız çevreyi korumak zorundayız. Sağlıklı bir gezegen ve sağlıklı bir toplum birbirlerinden ayrı düşünülemez.

Sadece yönetmeliklere uymakla kalmayıp, çevresel etkimizi azaltan bir performans sergileyerek, çevresel sorumluluk alanında tüm şirketlerimizin benimsemesi gereken yüksek standartlar belirliyoruz. Gezegenimizi korumak ve onun güzelliğini, kaynaklarını ve gücünü hem bugünkü, hem de gelecekteki nesillere aktarabilmek konusunda bir sorumluluğumuz var.

Çevreyi koruma kararlılığımıza bir örnek

Beerse’deki (Belçika) araştırma tesisimiz kendi su arıtma merkezine sahip. Bu da, ilaçlarımızı geliştirir ve üretirken çevresel sorumluluğumuza nasıl bağlı kaldığımızı yansıtan bir örnek. Çevre koruma sorumluluğumuzu bir adım ileri taşıdık ve Avrupa’daki merkezimize çevresel koruma için 13 milyon euro yatırım yaptık. İşte sorunlar ve çözümleri arasındaki mesafeyi böyle kapatıyoruz.

Amaçları dengelemek

Aşmamız gereken güçlük, çevresel farkındalık, ekonomik başarı ve sosyal sorumluluk arasında sağlıklı bir denge kurabilmek. Küresel vatandaşlar olarak, hem evde hem de iş yerinde enerji tasarrufu yapmamızı sağlayacak önlemlerin neler olduğunu biliyoruz.

Her yıl, Janssen şirketleri bünyesinde bir ‘Enerji Haftası’ düzenliyoruz. Dünya üzerindeki hiçbir çalışanımız çevresel etkimizi hafife almıyor. Küresel vatandaşlar olarak, hem evde, hem de iş yerinde enerji tasarrufu yapmamızı sağlayacak önlemlerin neler olduğunu biliyoruz.

Janssen tedavi etmeyi ve önlemeyi hedeflediği hastalıklardan etkilenen insanların yarattığı eserleri takdim etmekten onur duyar. (Jennifer Jacobs, Stowaway)