Skip to main content

Szukaj

Johnson & Johnson wkracza w nową erę jako globalna firma zdrowotna i prezentuje odświeżoną identyfikację wizualną

Johnson & Johnson wkracza w nową erę jako globalna firma zdrowotna i prezentuje odświeżoną identyfikację wizualną 

Warszawa, 14.09.2023 r. Firma Johnson & Johnson od ponad 135 lat oferuje ludziom na całym świecie produkty i rozwiązania z zakresu opieki zdrowotnej. Obecnie, koncentrując się wyłącznie na opracowywaniu nowych rozwiązań w zakresie opieki zdrowotnej i pokonywaniu najtrudniejszych wyzwań z nią związanych, firma wprowadza zmiany, łącząc segmenty technologii medycznych oraz farmaceutyczny pod wspólnym brandem Johnson & Johnson. W ten sposób Spółka chce podkreślić ich ogromne znaczenie w dziedzinie opieki zdrowotnej.


Strategia ta jednocześnie wyznacza nową erę dla firmy Johnson & Johnson, która wykorzystuje swoje doświadczenie w zakresie innowacyjnych terapii i technologii medycznych, aby przeciwdziałać, leczyć i wyleczyć złożone choroby, tak by wprowadzać rozwiązania, które są jeszcze bardziej zaawansowane, mniej inwazyjne i lepiej spersonalizowane.


„Skupiamy się wyłącznie na medycynie innowacyjnej i rozwiązaniach technologii medycznych, które pozwalają wprowadzać innowacyjne rozwiązania w całym obszarze opieki zdrowotnej, w sposób, jakiego nie jest w stanie osiągnąć żadna inna firma" - mówi Joaquin Duato, Chairman of the Board and Chief Executive Officer. Połączenie różnych obszarów działalności pod szyldem marki Johnson & Johnson stanowi odzwierciedlenie naszych wyjątkowych zdolności do zmiany podejścia do opieki zdrowotnej w oparciu o innowacyjne rozwiązania, a jednocześnie pozwala nam zachować wierność wartościom naszego Credo, jednocześnie dbając o poziom opieki medycznej, jakiego oczekują od nas pacjenci i lekarze"- dodaje.
W przyszłości oba segmenty Spółki będą istnieć pod szyldem marki Johnson & Johnson - segment farmaceutyczny firmy, Janssen, będzie nosił nazwę Johnson & Johnson Innovative Medicine, a segment technologii medycznych pozostanie pod nazwą Johnson & Johnson MedTech.

  • Filar farmaceutyczny jest liderem w dziedzinie medycyny. Opracowuje przełomowe terapie, zmieniające oblicze opieki zdrowotnej. Johnson & Johnson Innovative Medicine łączy więc naukę ścisłą z empatycznym podejściem do leczenia, dzięki czemu osiąga skuteczne wyniki w najbardziej złożonych chorobach w obszarach onkologii, immunologii, neurologii, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienia płucnego i siatkówki oka, a w przyszłości będzie opracowywał kolejne innowacyjne terapie. 

  • Filar technologii medycznych odpowiada najbardziej naglącym wyzwaniom związanym z opieką zdrowotną na świecie, wprowadzając innowacyjne rozwiązania z pogranicza biologii i technologii. Johnson & Johnson MedTech wykorzystuje bogatą wiedzę specjalistyczną w zakresie chirurgii, ortopedii, okulistyki i rozwiązań interwencyjnych, aby tworzyć bardziej zaawansowane, mniej inwazyjne i spersonalizowane rozwiązania technologiczne w zakresie opieki zdrowotnej.

Nowa identyfikacja wizualna marki i Johnson & Johnson bazuje na ogromnym dziedzictwie firmy. Wyznaczając nowe podejście i łącząc spuściznę oraz innowacyjność rozwiązań w dziedzinie opieki zdrowotnej, firma zdecydowała się na zmiany w poszczególnych elementach brandingu, które odzwierciedlają pełen zaangażowania i troski o ludzkie zdrowie charakter firmy.

  • Logo. Nowe logo zostało zmodernizowane na potrzeby nowego etapu rozwoju firmy. Wszystkie litery zostały napisane jednym pociągnięciem pióra, tworząc efekt kontrastu który podkreśla nieprzewidywalność i ludzki charakter. Firma będzie korzystać zarówno z pełnej, jak i skróconej wersji logo. 

  • Kolor. Głównym kolorem firmy Johnson & Johnson nadal będzie czerwony, uzyskując jednak oprawę odświeżonej, jasnej i współczesnej kolorystyki, która podkreśla zdolność do szybkiego reagowania na wyzwania zdrowotne, rozwoju wraz z duchem czasu i wyznaczania tempa.

  • Znak „&”. Nowy znak „&” podkreśla troskliwy, ludzki wymiar. Jest on symbolem rozpoznawalnym na całym świecie. Odzwierciedla więc otwartość marki, a także szerokie możliwości, które pozwalają na realizację celu firmy.

  • Elementy stylu graficznego. W tym ilustracje, fotografie i inne - zostały stworzone tak, aby wyzwolić energię, optymizm i integrację, oferując jednocześnie unikalne i wyróżniające się podejście do opieki zdrowotnej.

„Tożsamość firmy Johnson & Johnson komunikuje nasze odważne podejście do innowacyjnych rozwiązań w opiece zdrowotnej, a jednocześnie pozostaje wierna trosce, jaką otaczamy naszych pacjentów na całym świecie" - powiedziała Vanessa Broadhurst, Executive Vice President of Global Corporate Affairs. „Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że od ponad wieku jesteśmy liderem w dziedzinie opieki zdrowotnej i wykorzystujemy bogactwo wiedzy naukowej do wpływania na zdrowie ludzkości".


Nowe logo, kolory i czcionka zostaną z czasem wprowadzone we wszystkich materiałach firmowych, opakowaniach produktów i zasobach marki. 

Informacje o firmie Johnson & Johnson


Firma Johnson & Johnson uznaje zdrowie za najwyższą wartość. Dzięki naszym pionierskim rozwiązaniom w dziedzinie opieki zdrowotnej możemy budować świat, w którym zapobiega się, leczy i uzdrawia złożone choroby. Terapie są bardziej zaawansowane i mniej inwazyjne, a stosowane rozwiązania mają charakter spersonalizowany. Dzięki doświadczeniu w dziedzinie medycyny innowacyjnej i technologii medycznych jesteśmy w stanie już dziś dostarczyć pionierskie rozwiązania w zakresie opieki zdrowotnej, które w przyszłości staną się przełomowymi terapiami i będą miały ogromny wpływ na zdrowie ludzkości. Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.jnj.com/.