Skip to main content

Szukaj

Nasze Wyróżnienia

Nasze Wyróżnienia

Jesteśmy zaszczyceni nagrodami i wyróżnieniami przyznawanymi nam za nasze działania i wkład w życie lokalnych społeczności na całym świecie. 

 

2016
2015
2014

Etyczna Firma 2015. Firma Janssen Polska jako jedyna firma farmaceutyczna została uhonorowana tytułem Etycznej Firmy. W ramach konkursu wyłoniono 15 firm prowadzących działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej na etyce i wartościach w sposób najbardziej kompleksowy i systemowy, a także wykazujących największą aktywność w tym obszarze na tle innych przedsiębiorstw w Polsce.

Magazyn „Fortune”. W rankingu magazynu „Fortune” firma Johnson & Johnson uplasowała się na 1. miejscu wśród najbardziej podziwianych firm farmaceutycznych na świecie i zajęła 15. miejsce w ogólnym zestawieniu wszystkich najbardziej podziwianych spółek.

Ranking reputacji Harris Poll. Firma Johnson & Johnson należy także do czołówki 10 najbardziej renomowanych firm na świecie wymienionych w 17. corocznym rankingu reputacji Harris Poll. W badanium tym jest oceniany wizerunek korporacyjny 100 spółek najbardziej wyróżniających się na rynku amerykańskim, określany na podstawie postrzegania organizacji przez ogół społeczeństwa. 

Brytyjski instytut badawczy Patient View opublikował wyniki 5. globalnego badania reputacji spółek z branży farmaceutycznej, czyli ich wizerunku wśród pacjentów. W zestawieniu ogólnym firma Janssen uplasowała się na 4. miejscu spośród wszystkich 48 spółek farmaceutycznych. Autorzy raportu podkreślają, że nigdy wcześniej w historii badania branża farmaceutyczna nie cieszyła się tak dobrym wizerunkiem jak  w 2015 roku. 

Magazyn „Fortune” już drugi rok z rzędu umieścił grupę Johnson & Johnson na 1. miejscu wśród firm farmaceutycznych na liście najbardziej podziwianych firm na świecie. Magazyn „Fortune” docenił wysiłki naszej firmy jako pierwszej firmy medycznej, która wyraziła zgodę na udostępnianie danych z badań klinicznych i diagnostycznych naukowcom z Uniwersytetu Yale. Magazyn „Fortune” zauważył także działania Johnson & Johnson w zakresie prac nad szczepionką przeciwko wirusowi ebola, co stawia firmę na pozycji lidera nowego obszaru zdrowotnego.

IDEA Pharma. Trzeci rok z rzędu organizacja IDEA Pharma przyznała firmie Johnson & Johnson tytuł najbardziej produktywnej globalnej spółki farmaceutycznej w przygotowywanym przez siebie corocznym Indeksie Innowacyjności Produkcyjnej (ang. Productive Innovation Indeks, PII). Indeks PII analizuje sytuację spółek i tworzy ich ranking na podstawie dokonań nie tylko w zakresie odkrywania nowych produktów leczniczych, lecz także wprowadzania ich do obrotu.

Access To Medicine Index (ATMI). Firma Johnson & Johnson uplasowała się na 3. miejscu w czwartym tworzonym co dwa lata indeksie dostępu do leków (Access to Medicine Index, ATMI), który dokumentuje znaczny postęp branży w okresie od czerwca 2012 roku do maja 2014 roku w zakresie zwiększania dostępu do leków milionów pacjentów wymagających leczenia i opieki w krajach o niskich i średnich dochodach.

Salveson Stetson Group. Firmie Johnson & Johnson przyznano tytułu najlepszego pracodawcy wśród dużych spółek farmaceutycznych za innowacyjne działania badawczo-rozwojowe. Tytuł przyznano na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej przez Salveson Stetson Group − renomowaną firmę rekrutującą kadrę kierowniczą w branżach związanych z naukami przyrodniczymi. W badaniu uczestniczyło ponad 220 pracowników branży farmaceutycznej. Najczęściej cytowanym powodem uznawania firmy za dobrego pracodawcę była innowacyjność, którą podało 62% respondentów.

Magazyn „Fortune” umieścił grupę Johnson & Johnson na 1. miejscu wśród firm farmaceutycznych na liście najbardziej podziwianych firm na świecie. To skok z 4. miejsca zdobytego w roku poprzednim. Johnson & Johnson uzyskała lepszą lub tę samą pozycję w rankingu we wszystkich dziewięciu aspektach reputacji i jako jedyna spółka medyczna znalazła się na liście Top 50. To również jedna z niewielu firm amerykańskich, które znalazły się w rankingu najbardziej podziwianych spółek świata magazynu „Fortune” w ostatnich 30 latach.

„IR Magazine”. Firma Johnson & Johnson zdobyła w 2014 roku nagrodę za najlepsze praktyki w dziedzinie relacji inwestorskich w branży farmaceutycznej przyznawaną przez „IR Magazine”. Nagroda jest przyznawana na podstawie wyników rygorystycznej, otwartej ankiety przeprowadzanej w środowisku inwestycyjnym. Praca naszego zespołu została doceniona przez magazyn już drugi rok z rzędu.

IDEA Pharma. W latach 2013-2014 organizacja IDEA Pharma przyznała firmie Johnson & Johnson tytuł najbardziej produktywnej globalnej spółki farmaceutycznej w swoim czwartym corocznym Indeksie Innowacyjności Produktowej (PII). Indeks PII analizuje sytuację spółek i tworzy ich ranking na podstawie dokonań nie tylko w zakresie odkrywania nowych produktów leczniczych, lecz także wprowadzania ich do obrotu.