Skip to main content

Szukaj

Choroby metaboliczne oraz choroby układu sercowo-naczyniowego

Choroby metaboliczne oraz choroby układu sercowo-naczyniowego
 

Choroby układu krążenia i choroby metaboliczne to jedne z najczęstszych schorzeń XXI wieku. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) schorzenia układu sercowo-naczyniowego i choroby metaboliczne wraz z chorobami onkologicznymi odpowiadają za 82% zgonów wynikających z chorób niezakaźnych na świecie.

Rozumiejąc, jak wielkim wyzwaniem są te choroby dla systemu opieki zdrowotnej oraz pacjentów i ich najbliższych, firma Janssen na przestrzeni ostatnich lat wprowadziła rewolucyjne terapie, które przyczyniają się do znaczącej modyfikacji metod leczenia cukrzycy typu 2 i zakrzepicy. Mimo że te ważne rozwiązania rzeczywiście zmieniają podejście lekarzy do leczenia pacjentów, wciąż nie ustajemy w poszukiwaniu nowych terapii. Nieprzerwanie pracujemy nad metodami, które umożliwiają postęp w leczeniu cukrzycy typu 2 i zakrzepicy, pozwalają zapobiegać tym chorobom i zmniejszać liczbę powikłań.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem „Edukacja w cukrzycy. Brakujące ogniwo do osiągnięcia sukcesu” , który stanowi diagnozę aktualnej sytuacji, problemów i barier w dostępie do edukacji w cukrzycy. Jest to pierwsze tego typu opracowanie przedstawiające poziom dostępności dla pacjentów do edukacji w tym zakresie.

Zapraszamy do odwiedzenia portalu JANSSEN4PATIENTS.PL stworzonego z myślą o pacjentach i ich bliskich.