Skip to main content

HLEDAT

O společnosti Janssen

O společnosti Janssen

Během posledního půlstoletí se inovativní farmaceutické společnosti sjednotily, a mají společné poslání: pojmenovat a řešit některé z nejdůležitějších medicínských požadavků naší doby.

Společnost Janssen se zaměřuje na vývoj nejmodernějších léčebných metod v následujících terapeutických oblastech:

Naše léčivé přípravky, ale nabízejí pomoc a úlevu i v dalších důležitých oblastech lidského zdraví.

Patříme do obchodní společnosti Johnson & Johnson a v současnosti zaměstnáváme 40 000 zaměstnanců na 5 světových kontinentech. Objem investicí do výzkumu a vývoje dosahuje ročně přibližně 4,5 miliardy USD. Společnost patří mezi Top 10 firem z pohledu velikosti prodejů.

V regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) máme zastoupení ve více jak 30 zemích a zaměstnáváme více jak 14 000 zaměstnanců. Naše investice do výzkumu a vývoje tvoří ročně 1,5 miliardy euro.

Pomáháme lidem – využíváme naše znalosti a zdroje, vkládáme sílu a naději do vědy, abychom prodloužili život a zlepšili jeho kvalitu. Ve společnosti Janssen využíváme vědecké poznatky a pomáháme pacientům na celém světě.

 

Vývoj společnosti

Firma Janssen nese jméno významného belgického vědce a farmakologa – Paula Janssena. Společně se svým týmem vědců dosáhl průlomový úspěch ve vývoji léku na léčbu schizofrenie. Jeho společnost, Janssen Pharmaceutica se stala v roce 1961 členem americké skupiny Johnson & Johnson. V roce 1959 se stala součástí Johnson & Johnson také švýcarská společnost CILAG AG.

V České republice má CILAG AG zastoupení od roku 1990. Samotná firma Janssen Pharmaceutica N.V. zahájila činnost o 3 roky později. Janssen-Cilag vzniká v České republice v roce 1995 spojením dvou společností – Janssen Pharmaceutica (divize firmy Imeco ČR a Cilag T.I.O.). Společnost se připojila do farmaceutického sektoru Johnson & Johnson spol. s.r.o.

Od roku 2005 působí Janssen-Cilag s.r.o. na českém trhu jako samostatná právní jednotka. Společnost sídlí v Praze a má 54 zaměstnanců.

 

Vize

Charakteristickým pro svět zdravotní péče roku 2020 budou informovaní a svých práv si vědomí pacienti, kteří chtějí přístup k nejlepší dostupné léčbě za přijatelnou cenu. Nová terapeutická řešení nenaplněných zdravotních potřeb budou rozvíjená prostřednictvím partnerství se zástupci průmyslu, akademické obce, vlády, odborníků z oblasti zdravotní péče a pacientů.

V takovém prostředí bude společnost Janssen na čele zásadní změny ve způsobu, jakým se přistupuje k onemocněním. V rámci našeho pevného závazku vůči pacientům budeme budovat inovativní, integrovaná řešení zdravotní péče, která obnoví a zvýší kvalitu života, přičemž budeme vytvářet ekonomickou hodnotu pro společnost a naši firmu. Tohoto cíle dosáhneme díky tomu, že budeme pracovat bok po boku s partnery z oblasti zdravotní péče a stavět na talentu našich lidí.

 

Naše krédo = náš morální kompas

Vyvíjíme udržitelná, integrovaná řešení zdravotní péče prostřednictvím spolupráce s pacienty, lékaři a ostatními partnery, přičemž budeme vycházet z partnerství postavených na důvěře a transparentnosti. Nadále budeme investovat do našich lidí, abychom mohli podpořit jejich osobní růst, a budovat základnu lídrů pro budoucnost.