Skip to main content

HĽADAŤ

Imunológia - ochorenie kože

Imunológia - ochorenie kože

Spoločnosť Janssen má bohatú históriu vývoja biologických liekov na imunologické ochorenia kože, predovšetkým psoriázy a artritídy, a neustále budujeme produktové portfólio nových biotechnologických produktov. Naša pôsobnosť sa rozširuje aj o malomolekulárne perorálne lieky a zameriavame sa aj na autoimunitné, zápalové a pľúcne ochorenia. Vďaka nášmu pretrvávajúcemu úsiliu v oblasti objavovania, biomarkerov, klinického výskumu a externých inovácií sme pripravení na trvalé vedúce postavenie a rast, pričom prinášame transformačné lieky pre pacientov a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti po celom svete.

Fakty o psoriáze

Psoriáza je chronické zápalové ochorenie celého organizmu, ktoré sa viditeľne prejavuje na koži. Zaraďuje sa medzi autoimunitné ochorenia – to sú ochorenia, pri ktorých sa imunitný systém obráti proti vlastnému organizmu. Postihuje približne 2 % až 3 % európskej populácie, na svete je postihnutých približne 80 miliónov ľudí.

Okrem kože bývajú postihnuté aj nechty a kĺby. Nejedná sa o nákazlivú, život ohrozujúcu chorobu, ale ľudia so psoriázou majú vyššie riziko vzniku a rozvoja cukrovky, artritídy, srdcových chorôb a depresie. Psoriáza sa môže prejaviť v akomkoľvek veku, najčastejšie sa prvýkrát objaví vo veku 15 až 35 rokov. Nedá sa vyliečiť, ale je to liečiteľné ochorenie, ktoré môže po adekvátnej liečbe ustúpiť a nemusí sa prejaviť roky.

Vedeli ste?

Janssen pripravil webové stránky, na ktorých pacienti a ich ošetrovatelia nájdu užitočné informácie o psoriáze a psoriatickej artritíde:

  • www.psoriaza360.sk – všetko o psoriáze pre pacientov
  • www.bezpsoriazy.sk - poradňa SPaA (spoločnosť psoriatikov a atopikov SR) - využite služby renomovaných odborníkov, ktorí vám môžu pomôcť s problémom.

 
PASI kalkulátor

Pre odborníkov v zdravotníctve sme vyvinuli užitočnú aplikáciu pre zisťovanie závažnosti onemocění psoriázou - PASI kalkulátor - na stiahnutie zadarmo (6MB, Win7 a novšie).

5 dôležitých terapeutických oblastí

Aktívne vyvíjame lieky pre našich pacientov v piatich dôležitých terapeutických oblastiach zdravotnej starostlivosti:

  1. Imunológia
  2. Infekčné ochorenia
  3. Neuropsychiatria
  4. Onkológia
  5. Kardiovaskulárne a metabolické ochorenia

Poskytujeme riešenia pre niektoré z najzávažnejších stavov a ochorení, aké sa vyskytujú vo svete.

V Janssene máme ambíciu poskytovať viac ako len lieky a individuálne liečby. Ponúkame tiež riešenia v rámci manažmentu ochorenia, vrátane spolupráce so súkromnými a verejnými stranami s cieľom zabezpečovať monitorovanie, prevenciu a manažment zdravia.