Skip to main content

HĽADAŤ

Onkológia a hematológia – karcinóm prostaty a mnohopočetný myelóm

Onkológia a hematológia – karcinóm prostaty a mnohopočetný myelóm

Na onkologické ochorenia každý rok zomiera viac ako 7 miliónov ľudí. Toto číslo kontinuálne stúpa. V spoločnosti Janssen sa snažíme zmeniť onkologické ochorenie na chorobu, ktorej sa dá predchádzať, alebo na chronické či liečiteľné ochorenie. Poskytujeme moderné diagnostické a terapeutické postupy, ktoré predlžujú alebo zlepšujú život pacientov. Zaviazali sme sa poskytovať cielené terapie v boji proti zničujúcim onkologickým ochoreniam, predovšetkým proti rakovine prostaty a mnohopočetného myelómu.

Chyby vo vašom genetickom kóde

Ak trpíte na onkologické ochorenie (rakovinu), znamená to, že vaša bunka sa začala nekonečne rozmnožovať, pretože jej programy boli nesprávne skopírované alebo porušené. Bunky v ľudskom tele sa rozmnožujú a kopírujú svoju DNA miliardy ráz za deň. Je neuveriteľné, že urobia tak málo chýb, približne len 1 z 27 z nás bude trpieť rakovinou už pred dovŕšením 50 rokov života!

Vedecký pokrok prináša lepšie chápanie ľudského tela – od odhalenia štruktúry DNA a prečítania jej záznamu až po pochopenie chýb v našom genetickom kóde, ktoré môžu vyvolať rakovinu.

S malou pomocou prírody

Mnohé z používaných liekov boli pôvodne odvodené z prírodných zdrojov. Vedci neustále vyvíjajú lieky z prírody izoláciou a čistením molekúl, ktoré majú priaznivé účinky. Ako príklad slúži objavenie lieku na liečbu rakoviny odvodeného z ascídií.

Zrod nového lieku

Jedna z našich onkologických terapeutických oblastí sa zameriava na mnohopočetný myelóm, nevyliečiteľnú rakovinu krvi, ktorá začína v kostnej dreni a je pre ňu typické nadmerné množstvo abnormálnych plazmatických buniek.

Mnohopočetný myelóm - fakty
 
  • Mnohopočetný myelóm je ochorením starších ľudí (viac ako 65 rokov)
  • Medzi symptómy patria bolesti kostí, chudokrvnosť (anémia), únava a častejšie infekcie
  • Mnohopočetný myelóm sa v súčasnosti dá liečiť pomocou inovatívnych liekov.
 
5 dôležitých terapeutických oblastí

Aktívne vyvíjame lieky pre našich pacientov v piatich dôležitých terapeutických oblastiach zdravotnej starostlivosti:

  1. Imunológia
  2. Infekčné ochorenia
  3. Neuropsychiatria
  4. Onkológia
  5. Kardiovaskulárne a metabolické ochorenia

Poskytujeme riešenia pre niektoré z najzávažnejších stavov a ochorení, aké sa vyskytujú vo svete.

V Janssene máme ambíciu poskytovať viac ako len lieky a individuálne liečby. Ponúkame tiež riešenia v rámci manažmentu ochorenia, vrátane spolupráce so súkromnými a verejnými stranami s cieľom zabezpečovať monitorovanie, prevenciu a manažment zdravia.